Gazetki Kadeckie

Polscy Kadeci


 

 

 

 

 

 Kadecka Akademia Dziecięca


STRONA GŁÓWNA

Światełko betlejemskie w LAKK

   Dnia 15.12.2014r. do naszego liceum przybyło Betlejemskie Światełko Pokoju przywiezione przez harcerza 4 Drużyny Starszo Harcerskiej  Zaborowskie Dęby. Światełko to harcerz odebrał  wraz ze swoją drużyną harcerską po mszy w katedrze Mariackiej . Przekazał owe światełko na ręce dyrekcji i grona pedagogicznego Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów. Nasze liceum  serdecznie dziękuje za pamięć   4 Drużyny Starszo Harcerskiej  Zaborowskie Dęby.

Damian Dziąćko


Gratulacje dla kadeta Mikołaja

    To już kolejny sukces naszego ucznia Mikołaja. Tym razem nasz kadet brał udział w ALMMA Mistrzostwa Polski w Żyrardowie, gdzie w swojej kategorii zają wysokie III miejsce. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.


Matematyczny konkurs z WAT

12 grudnia 2014 roku w Liceum Akademickim Korpusu Kadetów odbył się  I etap Konkursu Matematycznego organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną

 


Rozdano stypendia naukowe

Zarządzeniem Fundacji  w dniu 2014.12.11 przyznano stypendium naukowe dla trzech wyróżniających się wynikami w nauce uczniów Zobacz szczegóły!!


280 Rocznica urodzin Komendanta Szkoły Rycerskiej

W 280 rocznicę urodzin  Komendanta Szkoły Rycerskiej, w Kaplicy szkolnej Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów  została odprawiona Msza św. za  Adama Kazimierza Czartoryskiego twórcę Szkoły Rycerskiej i Katechizmu Kadeckiego.


Kwalifikacja kadetów do II etapu konkursu

   Komisja konkursowa w oparciu o nadesłane protokoły z I etapu Konkursu wiedzy o historii i tradycjach 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich zakwalifikowała do uczestnictwa w II etapie konkursu  kadeta :
Łukasza Robaka - klasa III , Mikołaja Ziółko - klasa III , Sebastiana Kubalę - klasa III , Patryka Trojanowskiego kl. I


http://freta.dominikanie.pl/grafika/kosciol.jpgKadeci na Mszy Św.  za zmarłych ze Szkoły Rycerskiej

       30 listopada 2014 roku w Kościele Dominikanów pw. Św. Jacka w Warszawie została  odprawiona Msza Św.  za zmarłych ze Szkoły Rycerskiej , Korpusu Kadetów oraz za Liceum Akademickie Korpusu Kadetów .We Mszy Św. uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły.
ks. Marek Wesołowski


Udział Kadetów w Ingresie ks. bpa Jana Piotrowskiego

     29 listopada 2014 roku  w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach odbył się ingres Biskupa Jana Piotrowskiego.
Na uroczystości byli obecni przedstawiciele Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów.

Nowy Biskup Diecezji Kieleckiej udzielił błogosławieństwa dla naszej szkoły.Wyrażamy głęboką wdzięczność śląc gorące życzenia opieki Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej na drodze posługi pasterskiej , zdrowia i życzliwości od ludzi.
ks. Marek Wesołowski


Ostatnie Pożegnanie

Delegacja Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów uczestniczyła w pogrzebie śp. Jerzego Kozłowskiego w Londynie. Msza św. odbyła się 20 listopada w kościele św. Andrzeja Boboli w Londynie. Zmarły był prezesem Związku Junackiej Szkoły Kadetów organizacji zrzeszającej  byłych kadetów z okresu II wojny światowej rozproszonych po całym świecie.

Zobacz  cały fotoreportaż


Obchody i rekonstrukcja walk w 100 rocznicę wybuchu I Wojny Światowej.

Kadeci z Lakk zaangażowali się w organizację obchodów 100 - lecia bitwy I wojny światowej w Sterkowcu.  Na cmentarzu wojennym  nr.  279 w Sterkowcu uczestniczyli z wychowawcą Romanem Głowackim we mszy świętej, apelu poległych oraz zaciągnęli wartę honorową, przed pomnikiem upamiętniającym poległych. (fot. Ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość)


Sukces Kadeta Mikołaja na Mistrzostwach Świata WKF w Pradze

W dniach od 10 do 15 listopada Mikołaj Ziółko brał udział w Międzynarodowych Zawodach  WKF WORLD CHAMPIONSHIP i w kategorii 90 kg styl MMA wywalczył  brązowy medal .

Gratulujemy życząc dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej !!!!!


Kadeci na święcie niepodległości w Wierzchosławicach

Kadeci z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów uczestniczyli w uroczystościach Święta Odzyskania Niepodległości w Wierzchosławicach w dniu 11.11.2014 r. Przeprowadzili z wychowawcą Romanem Głowackim apel poległych i zaciągnęli wartę honorową przed pomnikiem poległych mieszkańców Wierzchosławic  w czasie I wojny światowej i wojny polsko- bolszewickiej.


11 listopad 2014 r. - Święto Niepodległości
Wpatrz się wysłuchaj!

 

Oto Polska idzie,

żywcem w męczeńskiej pogrzebana trumnie,

i zmartwychwstaje królewski i dumnie

po bólach zbrodni i gwałtów ohydzie,

by jak ongi, z wielkopańskim gestem

zająć swe miejsce i zawołać

jesteśmy )...

/ Remigiusz Kwiatkowski

Polska idzie - to montaż słowno muzyczny, który  został  zaprezentowany przez Uczniów i Absolwentów Zespołu Szkół w Sufcznie. Na zaproszenie Pani Dyrektor M. Wisniowskiej - Robak wzięli udział kadeci  Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów u uroczystości obchodów 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Również na zaproszenie  Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki kadeci z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów  uczestniczyli w Mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła i uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Brzesku


Uczestnictwo Kadetów na obchodach Święta Szkoły ZSP w Zakliczynie.

W dniu 10.11.2014 r. na zaproszenie Pani Dyrektor  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie mgr inż. Anny Olszewskiej  przedstawiciele Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów wzięli udział w uroczystości Święta Szkoły. W programie uroczystości było : ślubowanie  klas pierwszych. Do galerii „Wielkich Polaków - szkoła wprowadziła postać Wacława Potockiego. Otwarto wystawę Iwony Lisowskiej „ Pomniki Wielkiej Wojny w Galicji Zachodniej.


Międzynarodowe Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów.

9 listopada 2014r. w zamku w Dębnie odbyły się Międzynarodowe Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów. W zawodach wzięli udział:

-Związek Strzelecki z Lwowa

-Związek Harcerstwa Polskiego z Lwowa

-Związek Strzelecki z Tarnowa

-Związek Strzelecki z Brzeska

 

Organizatorami zawodów byli:

-Liga Ochrony Kraju

-Związek Strzelecki z Dębna

-Zwiazek Strzelecki z Brzeska

-Liceum Akademickie Korpusu Kadetów


I etap  Konkursu  wiedzy o 4 Pułku Legionów Polskich

5 listopada 2014 roku  w Liceum Akademickim Korpusu Kadetów  został zorganizowany I etap  Konkursu  wiedzy o 4 Pułku Legionów Polskich. Konkurs  zorganizowany jest  z okazji  100 - lecia  utworzenia 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich. Organizatorem  Konkursu jest Stowarzyszenie Żołnierzy i Sympatyków 4 Pułku w Kielcach.

Patronat nad Konkursem objęli:
Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie
Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
Świętokrzyski  Kurator Oświaty i Wychowania w Kielcach. 

ks. Marek


Inauguracja Rok Jubileuszowy - 250 lat Szkoły Rycerskiej

25 października 2014 roku Liceum akademickie Korpusu Kadetów na zamku Lubomirskich w Wiśniczu zaingerowało doniosłą uroczystością obchody Roku Jubileuszowego - 250 lecia szkoły Rycerskiej. Uroczystości w Liceum Akademickim Korpusu Kadetów połączone było ze ślubowaniem I - go rocznika kadetów oraz przejęciem obowiązków dowódców korpusu przez kadeta II - go rocznika Damiana Dziąćko. Czytaj więcej >>


Spotkanie kadetów  z Jerzym Boguszem byłym więźniem obozu KL Auschwitz

   W dniu 20 października 2014 roku mieliśmy zaszczyt gościć w Liceum Akademickim Korpusu Kadetów w Łysej Górze byłego więźnia obozu Auschwitz o numerze 61.

Nasz Gość Pan Jerzy Bogusz urodził się w 1922 roku w Nowym Sączu. Wybuch wojny zastał go we Lwowie, gdzie przygotowywał się do rozpoczęcia studiów na politechnice.

Los jednak postawił przed nim wyzwania, krzyżując tym samym planowana optymistyczna przyszłość. Za działalność konspiracyjną, Pan Jerzy został aresztowany i pierwszym transportem z Tarnowa ( czerwiec 1940 roku) wywieziony do obozu w Auschwitz.  Czytaj więcej   >>


Gratulacje dla Kadeta Mikołaja

                Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Kadeci z dumą
i satysfakcją przyjęli informacje o kolejnym zwycięstwie w zawodach  ALMMA 66   Mikołaja Ziółko ucznia klasy III.


Wycieczka szkoleniowa kadetów

14 października 2014 r. kadeci z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w ramach programu szkoleniowego z historii Lotnictwa Polskiego zwiedzili Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Temat lotnictwa a szczególnie jego początki lata 1918 - 1920  i udział lotników amerykańskich  w wojnie polsko-bolszewickiej - to tematy które kadeci z wielkim zainteresowaniem wysłuchali. Zagadnienia z lotnictwa będą kontynuowane w trakcie wykładów i prelekcji w tym roku.


Udział Kadetów w uroczystościach  pod Lenino

Dzięki organizacji Pana ppłk. Andrzeja Kurka w 71 rocznice  bitwy pod Lenino 1943 - 2014 roku przedstawiciele Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów brali udział w uroczystości pod Lenino. Celem wyjazdu kadetów było zapoznanie się z topografią, z przebiegiem walk I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Uczestniczyli we Mszy św. na polskim cmentarzu gdzie pochowani zostali polscy żołnierze i pod pomnikiem Mauzoleum. W czasie II wojny światowej mieścił się tam sztab oraz linia obronna niemiecka. Czytaj więcej >>


Egzamin maturalny w nowej formule

 

W maju 2015 roku po raz pierwszy absolwenci liceów przystąpią do egzaminu maturalnego w nowej formule.
Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej , została utworzona specjalna zakładka , gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi zasadami :

link do strony :  http://www.cke.edu.pl/index.php/egzamin-maturalny-left


Kadeci na Klikowskiej Paradzie Konnej

14 września 2014 roku –   Zostaliśmy zaproszeni na Klikowską Paradę Konną .

Kadeci brali udział  we Mszy Św.

Następnie  nastąpiło poświęcenie Sztandaru „ Małopolskiego Związku Hodowców Koni „, którego dokonał  Czcigodny ks. płk dr Marek Wesołowski


75 rocznica bombardowania węzła kolejowego Brzesko - Słotwina

9 września 2014 roku –  delegacja Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów  w Łysej Górze  brała udział w uroczystości  patriotyczno – religijnej w Brzesku  poświęconej ofiarom bombardowania pociągu z ludnością cywilną na stacji kolejowej Brzesko- Słotwina  w pierwszych dniach II wojny światowej.


6 września 2014 roku  – Kadeci wyjechali do Nowego Wiśnicza .

Celem wycieczki było zwiedzenie zamku, będącego gniazdem rodowym jednego z najpotężniejszych rodów magnackich w Polsce.

W drodze powrotnej Kadeci zatrzymali się w Lipnicy Murowanej , gdzie odwiedzili Kościół Parafialny pw. Św. Andrzeja Apostoła i pokłonili się Św. Szymonowi.


Podziękowanie dla ppłk Macieja Ostrowskiego

W dniu 3 września 2014 na zaproszenie Dyrekcji LAKK , odwiedził nas ppłk Maciej Ostrowski, instruktor żeglarstwa, wykładowca Meteorologii Synoptycznej i Lotniczej UW i PW, wieloletni kierownik Centralnego Biura Meteo Wojsk Lotniczych, Ekspert Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych., autor podręcznika „Meteorologia dla lotnictwa sportowego”.

Młodzież  LAKK z zaciekawieniem wysłuchała referatu Pana ppłk Macieja Ostrowskiego o  zdarzeniach  lotniczych oraz  wpływie warunków meteorologicznych na ich zaistnienie.

Umiejętność prognozowania pogody jest również ważna dla żeglarzy. Warto rozumieć mechanizmy kształtujące pogodę, by w oparciu o dostępne w internecie i telefonach komórkowych dane, tworzyć w rejsie własną prognozę pogody.

Gorąco dziękujemy wykładowcy za przyjazd do naszej szkoły.


Prosimy o zapoznanie się z zestawem podręczników na rok szkolny 2014/2015

Klasa I,           Kasa II,           Klasa III.

Więcej w zakładce Uczniowie

W maju 2015 roku po raz pierwszy absolwenci liceów przystąpią do egzaminu maturalnego w nowej formule.
Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej , została utworzona specjalna zakładka , gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi zasadami :

link do strony :  http://www.cke.edu.pl/index.php/egzamin-maturalny-left

Mistrzowski popis kadetów i owacje publiczności na II Ogólnopolskim Przeglądzie
Musztry Klas Mundurowych - Brzesko 2014

         


Zajęcia strzeleckie

W sobotę 14 czerwca  dzięki uprzejmości Prezesa Gminnego Zarządu LOK w Dębnie Pana Antoniego Kurala oraz instruktorów strzelectwa sportowego i sportów  obronnych  Panów Jacka Zabdyra  i Ryszarda Machety, Kadeci z LAKK w Łysej Górze mogli uczestniczyć w zajęciach strzeleckich zorganizowanych  specjalnie dla  naszego liceum. Spotkanie było zakończeniem  w roku szkolnym 2013/2014 cyklu  szkolenia wojskowegom przy ognisku ... Czytaj więcej>>


PODZIĘKOWANIE

Czcigodny Ksiądz
płk dr Marek Wesołowski
Dyrektor Liceum Akademickiego
Kliknij zobacz ORYGINAŁ    Korpusu Kadetów w  Łysej Górze

        W imieniu własnym, władz samorządowych oraz mieszańców gminy 'Brzesko pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania za udział Waszej Reprezentacji w „II Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klos Mundurowych", który odbył się w 'Brzesku w dniach 7-8 czerwca 2014r.
       Wyrazy szczególnego uznania natężą się Czcigodnemu Księdzu, opiekunom oraz uczniom za zaangażowanie oraz ciężką pracę włożoną w przygotowanie wspaniałej prezentacji swoich umiejętności.
       Dzięki przedawnionym przez Waszą szkołę pokazom mieszkańcy Gminy Brzesko mieli okazję podziwiać wspaniały, wykonany na wysokim poziomie występ, który był także niezwykłym popisem artystycznym budzący  podziw oglądających widzów.

      Łącząc wyrazy szacunku wszystkim Pracownikom szkoły życzymy wysokiego poziomu i efektów kształcenia, zadowolenia z pracy zawodowej, a także satysfakcji z działań podejmowanych na rzecz młodzieży i szkoły.

      Uczniom życzymy aby czuli się odpowiedzialni za swój własny rozwój i potrafili dobrze zaplanować swoją przyszłość.

 Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku                      Burmistrz Miasta Brzeska

               Tadeusz Pasierb                                              Grzegorz Wawryka


Podsumowanie II Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych

 W dniach 7- 8 czerwca w Brzesku odbył się II Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Celem przeglądu jest popularyzacja klas mundurowych, jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży, prezentacja poziomu wyszkolenia młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Przegląd kierowany jest do uczniów i uczennic klas mundurowych... Czytaj więcej >>

KLIKNIJ ABY ODTWORZYĆ
MATERIAŁ TARNOWSKA TV.


Kadeci z Łysej Góry na uroczystościach śląskich.

 Kadeci z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze w dniu 25 maja 2014 roku uczestniczyli w obchodach rocznicy powstań śląskich połączonych z Dniem Kadeta. Zaciągnęli honorową wartę przed pomnikiem Zygmunta Kuczyńskiego przy Szkole Podstawowej Nr 12 noszącej jego imię w Kędzierzynie - Koźlu. Ciekawostką jest to, że młody kadet, który zginął w heroicznej walce podczas powstania, został obrany na patrona szkoły w zamian za generała Świerczewskiego. Kadet Zygmunt...

  Czytaj więcej  i zobacz fotogalerię >>


 Kadeci na warsztatach w Wieliczce

 

20 maja 2014  kadeci  LAKK brali udział w warsztatach zawodowych, zorganizowanych przez Firmę Herz w Wieliczce.Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Zobacz fotogalerię >>


Wyjazd korpusu do Sanktuarium Św. Anny

25 maja 2014 roku - wyjazd całego korpusu do Sanktuarium Św. Anny na Górze Św. Anny  aby oddać cześć poległym Kadetom w Powstaniach Śląskich.

Było ich ogółem 144, najmłodszych powstańców, ochotników walczących z bronią w ręku o polskość tych ziem. Poległo na Ziemi Opolskiej siedmiu.
Wspomnijmy o jednym z nich, kadecie kap. Karolu Chodkiewiczu, ostatnim męskim potomku hetmańskiego rodu. Był uczniem I Korpusu Kadetów Lwowskich. W wieku 16 lat pełen patriotycznego zapału, zgodnie z tradycją rodzinną lecz wbrew zakazom opuszcza mury szkolne, by wraz z 47-ma kolegami wziąć udział w HI Powstaniu Śląskim. W dniu 21 maja 1921 r. bierze udział w bitwie obronnej o Górę św. Anny. Jego oddział zostaje zmuszony do odwrotu. Karol pozostaje na stanowisku, osłania wycofujących się kolegów. Walczy do ostatniego naboju. Ranny, wzięty do niewoli przez niemieckich żołnierzy bawarskiego Freikorps „Oberiand" zostaje wrzucony do studni i kamienowany.
Uzyskuje pomoc okolicznych mieszkańców, śląskiego rolnika i niemieckiego piekarza. Umiera z powodu ran i upływu krwi w drodze do szpitala w Gogolinie,
Pamięć o tej tragedii jest wciąż żywa tak w rodzinie, jak i wśród mieszkańców wsi Oleszka i Jasiona pod G. św. Anny, gdzie rozegrały się opisane wydarzenia.

Cześć i chwała ich pamięci !


Kadet Mikołaj wygrywa w Czechach

To już kolejny sukces kadeta Mikołaja Ziółko z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów to zwycięstwo w międzynarodowej walce z Martinem Kuznikiem z Czech.
Gratulacje - tak dalej trzymać.


Materiał filmowy Peter Kasan

Kadeci w Sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie

W dniu 10 maja br. w Bazylice w Szczepanowie odbyły się główne uroczystości ku czci patrona parafii św. Stanisława. Uroczystość rozpoczeła się przy kaplicy patrona, z relikwiami św. Stanisława oraz św. Jana Pawła II. Kadet z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów niósł relikwie bł. Augusta Czartoryskiego. Przewodniczącym procesji i Mszy św. był abp Józef Kowalczyk, prymas Polski. Więcej na http://tarnow.gosc.pl/doc/1995844.Prymas-na-1000-lat  
zobacz fotogalerię >>


W dniu 26 kwietnia odbył się II Przegląd Musztry Klas Mundurowych Dębno 2014

Celem przeglądu jest popularyzacja klas mundurowych, jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży, prezentacja poziomu wyszkolenia młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Przegląd kierowany jest do uczniów i uczennic klas mundurowych małopolskich szkół ponadgimnazjalnych. Przegląd jest formą rywalizacji zespołów w zakresie musztry zespołowej zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP.

 Czytaj cały tekst  i zobacz fotogalerię >>


 Mikołaj Ziółko znów na podium

 

W dniu 13 kwietnia 2014 roku kadet Mikołaj Ziółko, brał udział w Pucharze Polski Centralnej  "ALMMA 58" w Żyrardowie, zdobywając  w kategorii Junior 87 kg  pierwsze miejsce.
Szczerze gratulujemy, życząc dalszych sukcesów !


Certyfikat dla Sebastiana Szafrańca

     Niniejszym potwierdzamy że Pan Sebastian Szafraniec pomyślnie ukończył swój pierwszy w życiu start w zorganizowanym biegu uczestnicząc w Brzesku w II Memoriale Katyńskim „O szablę oficerską" im. płk Andrzeja Hałacińskiego na dystansie 20.700 m i otrzymał na mecie okolicznościowy medal pamiątkowy przeznaczony dla biegaczy, którzy zdołali pokonać wyznaczony dystans. Świadkami tego wydarzenia byli wszyscy biegacze uczestniczący w biegu, liczni kibice, zaproszeni goście, oraz przedstawiciele Organizatora, którzy ten fakt potwierdzają przez wydanie niniejszego Certyfikatu osobiście podpisanego.


I miejsce Kadeta Mikołaja Ziółko

W dniu 29 marca 2014 roku kadet Mikołaj Ziółko, brał udział w Pucharze Dolnego Śląska ALMMA 57 w Obornikach Śląskich, zdobywając  w kategorii Junior 87 kg  pierwsze miejsce.
Szczerze gratulujemy, życząc dalszych sukcesów !


Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Tarnowie

  Reprezentacja Kadetów z LAKK w Łysej Górze na zaproszenie Starosty Tarnowskiego uczestniczyła w powaitowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Tarnowie. Modlitwę za żołnierzy odprawił Dyrektor szkoły ks. płk. dr Marek Wesołowski, a apel pamięci prowadził nauczyciel Roman Głowacki.    Zobacz fotoreportaż>>


Błogosławieństwo Ojca Świętego

Watykan, 24 lutego 2014 r.

Czcigodny Księże,

      W imieniu Jego Świątobliwości Franciszka serdecznie dziękuję za nadesłany list i zawarte w nim wyrazy jedności, a zwłaszcza za dar modlitwy przed Obliczem Jasnogórskiej Pani w intencji papieskiej posługi Kościołowi i światu.
Odwzajemniając życzliwą pamięć Jego Świątobliwość zawierza dziś i jutro Księdza oraz Wychowawców i Uczniów Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze macierzyńskiemu wstawiennictwu Matki Najświętszej i życzy, by pod Jej troskliwą opieką umiał każdy rozpoznawać przychodzącego do nas Boga i ochoczym sercem odpowiadać na Jego wezwanie. W tym duchu Ojciec Święty przesyła swe błogosławieństwo.


Wielebny Ksiądz Generał
Ks. St. ROSPONDEK
Liceum Akademickie
Korpusu Kadetów
32-853 Łysa Góra nr 251
POLONIA


II Miejsce w Powiatowej Licealiadzie Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopców

W dniu  wczorajszym tzn. 26-02-2014 roku  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych  w piłce ręcznej chłopców . Zespół z naszej szkoły zdobył II miejsce - gratulujemy!


Nagroda dla Kadeta Łukasza Robaka

W uznaniu bardzo dobrych wyników w nauce i dyscyplinie, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych SALW-a, wyróżnia Pana nagrodą w postaci:
Kursu organizowanego przez Ośrodek Szkolenia Ligi Obrony Kraju na prawo jazdy kat B

 


Umowa o współpracy z Kadeckim Morskim Korpusem im. Andrieja Pierwozwanego

  28 stycznia 2014 roku w szkole  im. Andrieja Pierwozwanego  Kadecki Morski Korpus w Kaliningradzie , została podpisana umowa o współpracy z Liceum Akademickim Korpusu Kadetów w Łysej Górze . Liceum reprezentował ks.płk dr Marek Wesołowski a szkołę im.  Andrieja Pierwozwanego reprezentowała dyrektor Bartmińska Tatiana Michałowa .
Zobacz galerię>>


Kadeci na Apelu Jasnogórskim w Częstochowie

Jego Świętobliwość

Ojciec ŚwiętyFranciszek

Umiłowanemu Ojcu Świętemu Franciszkowi wyrazy
największej czci i miłości z zapewnieniem pamięci w modlitwie przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej

        22 stycznia 2014 roku,
      przesyłają uczniowie i wychowawcy

  Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze,
uczestnicy Apelu Jasnogórskiego w Częstochowie.

 

 


Porozumienie o współpracy

Liceum Akademickie Korpusu Kadetów podpisało porozumienie o współpracy :
z Politechniką Śląską  w Gliwicach
z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych  im. gen.broni Władysława Sikorskiego  w Kielcach


Podziękowanie

Podziękowanie dla sierżant Moniki Lis - za przeprowadzenie prelekcji dla dzieci w Kadeckiej Akademii Dziecięcej .

 

Dzieje Armenii i narodu ormiańskiego.

         W dniu 11 grudnia 2013 roku  w murach naszej szkoły gościł  Krzysztof Jan Stopka, Dyrektor Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, polski historyk i armenista prof. UJ, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii oraz dr Franciszek Wasyl z UJ, Taguli  Rybowicz  i Siergiej Ostepjan.

Głównym prelegentem był prof. K. Stopka, który w sposób niezwykle barwny przedstawił , dzieje Armenii i narodu ormiańskiego.   Czytaj cały tekst>>


Zajęcia z Kadeckiej Akademii Dziecięcej

     Dnia 13 grudnia 2013 r. odbyło kolejne spotkanie Kadeckiej Akademii Dziecięcej .
Nasi mali Kadeci , dzięki wykładowi zaproszonych gości : siostry Zofii Chroczyńskiej i siostry Józefy Dziuby , mogli poznać tajniki pieczenia ciast  i poznać smaki niektórych z nich.

Dziękujemy naszym gościom !


Zajęcia w Politechnice Krakowskiej

   W dniu 6 grudnia 2013 roku grupa kadetów , wyjechała na Politechnikę Krakowską .

Zostaliśmy zaproszeni przez Wydział Inżynierii  Lądowej na wykład poświęcony chemii budowlanej  i recyklingowi . Dziękujemy Pani dr hab. inż. Joannie Dulińskiej za możliwość odwiedzenia Politechniki   oraz Pani  prof. PK Marii Fiertak  za arcyciekawy wykład o recyklingu  materiałów i możliwości zastosowania materiałów z odzysku w budownictwie.


Wykład medyczny

Dnia 5 grudnia 2013 roku  gościł w naszym internacie Pan Mariusz Plichta – lekarz medycyny rodzinnej , właściciel NZOZ Profamilia, z którą współpracuje nasza szkoła .

Pan Mariusz Plichta poruszył bardzo istotny temat dotyczący dawkowania leków   na przeziębienie  oraz  odporności organizmu w okresach jesienno-zimowych .

Bardzo dziękujemy za arcyciekawy wykład , który z pewnością przyczyni się do zmniejszenia zachorowalności naszych Kadetów !


Wizyta kadetów w Warszawskim Kościele Ojców Dominikanów Św. Jacka

  Dnia 01 grudnia 2013 roku reprezentacja Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze wraz z opiekunem  Panem Romanem Głowackim , udała się do Warszawy , aby uczestniczyć we Mszy Św. w Kościele Ojców Dominikanów Św. Jacka  w intencji poległych kadetów .
Po Eucharystii delegacje złożyły ...Czytaj cały tekst>>
 

 Dni skupienia w Domu Rekolekcyjnym sióstr Kanosjanek.

W dniach 30 i 31 listopada 2013r. kadeci uczestniczyli w rekolekcjach, które odbyły się w Domu Rekolekcyjnym sióstr Kanosjanek. Owe dni skłoniły nas do refleksji nad naszym życiem, a także były możliwością do wyciszenia się i odnalezienia własnego „Ja”. Ich harmonogram był bogaty, wypełniony interesującymi zajęciami i spotkaniami z zaproszonymi gośćmi.
       W sobotę rano, wraz z wychowawcami, zwiedziliśmy... Czytaj cały tekst>>


Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów - Angelika Ryś w gronie najlepszych

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

     W dniu 2 grudnia 2013 roku w auli Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie , odbyła się uroczystość wręczenia  stypendiów Prezesa Rady Ministrów .
W gronie najlepszych znalazła się uczennica III klasy naszego liceum kadet Angelika Ryś .
Dyrekcja , Grono Pedagogiczne, oraz Kadeci  składają  nagrodzonej  serdeczne gratulacje , życząc dalszych sukcesów w osiąganiu zamierzonych celów .


Spotkanie z dziennikarzem i korespondentem wojennym autorem bloga zafganistanu.pl
Marcinem Ogdowskim

    Dnia 21 listopada bieżącego roku w murach Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów odbyło się spotkanie z dziennikarzem i korespondentem wojennym, autorem bloga zafganistanu.pl - Marcinem Ogdowskim. Tematem wykładu była "Służba żołnierzy polskich w Afganistanie". Dzięki swoim doświadczeniom... Czytaj cały tekst>>

 


I miejsce Cezarego Stiepowikowa w XI zawodach pływackich z okazji Św. Niepodległości

  W piątek (8 listopada 2013 r.) na brzeskiej Krytej Pływalni odbyły się  zawody pływackie, mające na celu upamiętnienie 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zawody, których organizatorem był Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Pana Grzegorza Wawryki. Rywalizacja toczyła się na dystansie 25 i 50 m w dwóch stylach: dowolnym i klasycznym. Liczba uczestników jaka przystąpiła do rywalizacji to 69 osób.  Rywalizacja zawodników była bardzo zacięta prowadzona w sportowej atmosferze.
W stylu dowolnym na dystansie 50 m. I miejsce zdobył kadet Cezary Stiepowikow . Gratulujemy zwycięzcy !


Powyższy materiał filmowy jest własnością Tarnowskiej TV.

Przedsiębiorczy Kadeci

W dniu 18 listopada 2013 roku zespół w składzie :
Magdalena Goc, Kubala Sebastian, Milena Kapciak wziął udział w konkursie „ Brzesko – Powiat Przedsiębiorczych Uczniów " organizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku pod patronatem Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy. Zespół zajął IV miejsce.
Gratulujemy uczestnikom !

 

 


 


 Kadeci w Wierzchosławicach - stolicy polskich chłopów.

    W dniu 11.11.2013 roku kadeci z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze uczestniczyli w patriotycznych uroczystościach z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w  Wierzchosławicach.
     Po uroczystej mszy świętej zaciągneli wartę honorową przed pomnikiem poległych żołnierzy i mieszkańców Wierzchosławic w okresie I wojny światowej i polsko-bolszewickiej 1920 roku.
     Społeczeństwo Wierzchosławic, z którego wywodził się Wincenty Witos - najwybitniejszy przywódca chłopów i trzykrotny premier, serdecznie podziękowało kadetom za godną postawę i pokaz musztry wojskowej.


Brzeski Bieg Ofiar WypadkówDrogowych

W dniu 26 października 2013 roku odbył się II Brzeski Bieg Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby kadet Mikołaj Ziółko zajął  III miejsce  na dystansie 5 km
Gratulujemy !


Zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów

W zawodach o Puchar Dyrektora Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze w kategorii karabinek sportowy
I miejsce zdobył  Daniel Rudnicki
II miejsce Sebastian Ryś
III Kamil Zawadzki

w kategorii pistolet sportowy

I miejsce zdobyła Katarzyna Sobczyk
II miejsce  Sebastian Szafraniec
III   Karolina Marek

Gratulujemy!


 Wykład s. dr M. Loyoli

19.X.2013 roku kadeci z LAKK w Łysej Górze mieli możliwość wysłuchania wykładu s. dr M. Loyoli ze Zgromadzenia Sóstr Służebniczek Dziewicy Niepokalanej Poczętej s. dr Loyola godzinnej prelekcji przybliżyła kadetom postać bł. Edmunta Bojanowskiego. Bohater prelekcji był  nie tylko wielkim pedagogiem ale, wzorem ofiarnej pracy dla człowieka, ojczyzny i kościoła. Na koniec spotkania kadeci uhonorowali s. dr M. Loyolę Opilę adiunkta w Katedrze Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL Krzyżem Kadeckim.


Pielgrzymka do bł. Karoliny

Kadeci z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów z Łysej Góry wraz z dyrektorem ks. płk dr Markiem Wesołowskim i wychowawcami odbyli 18.X.2013 roku pielgrzymkę do bł. Karoliny Kózki. Uczestniczyli w odprawianej tam comiesięcznej drodze krzyżowej szlakiem męczeństwa i heroicznej śmierci tej zaledwie 16-letniej wiejskiej dziewczyny wyniesionej na ołtarze przez Jana Pawła II w 1987 roku. Podczas drogi krzyżowej czwórka umundurowanych kadetów została wyróżniona niesieniem feretronu z wizerunkiem błogosławionej. Następnie kadeci uczestniczyli w mszy świętej, po której zwiedzili dom, muzeum i zapoznali się z życiem i męczeńskiej śmierci dziewicy, patronki młodzieży. Potem przebywali w sanktuarium w Zabawie. Pielgrzymkę zakończyła kolacja w zabytkowej stodole przy sanktuarium.

 


Spotkanie z malarzem i rzeźbiarzem – Tadeuszem Kowalem

15 października 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z malarzem i rzeźbiarzem – Tadeuszem Kowalem. Artysta zaciekawił kadetów swoimi pracami , które przywiózł ze sobą – były to przepiękne krajobrazy , a także wizerunki świętych – w tym Jezusa oraz błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Szczególną uwagę przykuł portret błogosławionej Karoliny Kózki.
Kluczowym momentem spotkania była opowieść  zaproszonego gościa wzruszającej historii życia i męki błogosławionej, ukazanej na obrazie – 16 letniej dziewczynki żyjącej w latach 1989-1914 nieopodal Radłowa. Po prezentacji obrazów kadeci mieli możliwość zadawania pytań odnośnie malarstwa i rzeźby , na które artysta chętnie odpowiadał.
Z pewnością każdy wyniósł coś wartościowego z tego spotkania. Dowiedzieliśmy się wiele o  życiu skromnej , wielkiej duchem i godnej do naśladowania postaci, a ponadto mieliśmy możliwość podziwiać ogromny talent i zapał artysty. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Tadeuszowi Kowalowi za ciekawe spotkanie.  Serdecznie dziękujemy  za spotkanie !

 Opracowała: Adamska Aleksandra


 " Bój o czapkę kpt. A. Stwarza"

5-go października 2013 roku odbył się I etap konkursu historycznego " Bój o czapkę kpt. A. Stwarza". Nasz zespół : Krawczyk Damian , Ziółko Mikołaj  - zakwalifikowali się do II etapu - gratulujemy!


Ślubowanie I rocznika kadetów  LAKK w Łysej Górze

  W dniu 28 września 2013 roku  na Rynku w Tarnowie odbyła się uroczystość ślubowania pierwszego rocznika Kadetów Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze . Ślubowanie  było okazją  do wyróżnienia Krzyżem Kadeckim  osób zasłużonych dla szkoły i społeczności kadeckiej.

Rozkazem z dnia 27  września 2013 roku Krzyżem Kadeckim wyróżniono :

•    Jego Ekscelencję Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej  Ks. Biskupa Andrzeja Jeża
•    Panią Wiceminister Obrony Narodowej Beatę Oczkowicz
•    Księdza Prałata gen. PDS Stanisława Rospondka
•    Komendanta Głównego Polskich Drużyn Strzeleckich gen . bryg. PDS Jana Gustawa Grudniewskiego
•    Dowódcę Korpusu Kadetów  Daniela Rudnickiego

    Wybór miejsca złożenia ślubowania  nie był przypadkowy. Po złożonym ślubowaniu , uczestnicy uroczystości  udali się do  Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

 Czytaj cały tekst Ślubowanie I rocznika kadetów >>


źródło: Ks. Zbigniew Wielgosz /GN / www.youtube.com/ Ślubowanie kadetów

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
KRYSTYNA SZUMILAS        

 

        Warszawa, 28 września 2013 r.

Ks. płk dr Marek Wesołowski

Dyrektor Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów

w Łysej Górze

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na uroczystość ślubowania kadetów I rocznika szkoły oraz przyjęcia relikwii bł. Augusta Czartoryskiego.

Z przykrością informuję, że z powodu wcześniej zaplanowanych obowiązków służbowych nie będę mogła uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu liceum kadeckiego.

Gratuluję ślubującym kadetom wyboru szkoły pielęgnującej chlubne tradycje Szkoły Rycerskiej i podążania śladami Tadeusza Kościuszki. Życzę Wam wspaniałych wyników w nauce oraz zdobywania wielu umiejętności, których kształcenie oferuje Wasze liceum.

Z okazji nowego roku szkolnego 2013/2014 życzę gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom wielu zawodowych satysfakcji i osobistego powodzenia.

Z poważaniem

 

 

 

 

 


Komitet Nadania Dziecięcego Krzyża Kadeckiego.

     Dnia 21.09.2013 r. został powołany Komitet Nadania Dziecięcego Krzyża Kadeckiego. Na zebraniu wybrano następujące osoby:
 przewodniczący - Goc Magdalena
 zastępca - Robak Łukasz
 sekretarz - Santarek Adrianna
 członkowie rady:
    - Dziąćko Damian
    - Pasternak Patrycja
    - Kubala Sebastian
    - Marek Karolina
    - Adamska Aleksandra
    - Garstka Aleksandra


Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

 W dniu 18.09.2013r.  odbyły się wybory  do Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady Internatu. W wyborach brali udział wszyscy uczniowie klas I, II, III. Kandydujących do Rady było 11 kadetów.

W roku szkolnym 2013/2014 skład rady jest następujący:

1. Przewodniczący – Łygan Jakub kl III

2. Zastępca – Robak Łukasz kl II

3. Sekretarz – Goc Magdalena kl II

4. Skarbnik – Rudnicki Daniel kl III


 

 

 

 

 Watykan, dn. 6 września 2013 r.

 

Przewielebny Księże Dyrektorze,

                serdecznie dziękuję za list informujący o misji i działalności Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze.

                Cieszę się, że Wasza Szkoła nie tylko przekazuje wiedzę i wykształcenie, ale wychowuje młodzież w duchu poszanowania patriotycznych wartości, miłości do Boga, szacunku do bliźniego i tradycji wojskowych. Gratuluję zatem zorganizowania konferencji na temat „Wychowanie religijno-patriotyczno- obronne w szkołach kadeckich w Polsce i na świecie", jak również podjętej inicjatywy Kadeckiej Akademii Dziecięcej. Życzę, by te projekty naukowe ubogaciły wszystkich uczestników w perspektywie budowania dobra wspólnego oraz ożywiły ducha patriotyzmu i szacunku dla historii, kultury i tradycji Ojczyzny.

                 Zapewniam o modlitwie w intencji Księdza Dyrektora, Nauczycieli oraz uczniów, przesyłam pozdrowienia i z serca wszystkim

błogosławię

 

Przewielebny
Ks. płk. dr Marek WESOŁOWSKI
Dyrektor Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów ŁYSA GÓRA


 

 

 

 

 


Konferencja naukowa

    W ramach przygotowania kadetów do przyjęcia relikwii bł.Augusta Czartoryskiego przez Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Łysej Górze , w dniu 27 września 2013 roku w godzinach od 13:00 do 15 :00 zostanie zorganizowana konferencja naukowa poświęcona bł. Augustowi Czartoryskiemu i wychowaniu w Korpusach Kadetów.


Uroczystość ślubowania kadetów
I rocznika oraz przyjęcia relikwii
bł. Augusta Czartoryskiego

Dyrekcja Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze informuje, że w dniu 28 września 2013 roku odbędzie się uroczystość ślubowania kadetów I rocznika oraz przyjęcia relikwii bł. Augusta Czartoryskiego.
W programie:
11:00  -  Ślubowanie kadetów I rocznika LAKK - Plac Katedralny w Tarnowie
12:00  -  Msza Św.  -  Bazylika  Katedralna w Tarnowie
14:30  -  Powitanie relikwii bł. Augusta Czartoryskiego w LAKK w Łysej Górze
16:00  -  Przegląd pieśni religijno - patriotycznej  "Bogu i Ojczyźnie"  


Patronat UNIWERSYTETU ROLNICZEGO im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

                      W odpowiedzi na pismo z dn. 17 czerwca br. uprzejmie informuję, że obejmę patronatem Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Łysej Górze.

             Jednocześnie gratuluję dobrego pomysłu, który pomoże zainteresować i ukierunkować młodzież w wyborze kierunku studiów oferowanych przez Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Licząc na owocną współpracę pozostaję z szacunkiem.

          

Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady

 

 


Porozumienie współpracy pomiędzy Polską a Ukrainą podpisane na 19 Festiwalu Kultury Kresowej

   Dążąc do wzmocnienia współpracy pomiędzy Polską a Ukrainą, w celu wspierania wspólnych działań na różnych płaszczyznach, szkoły będą współpracować na zasadach wzajemności i równych praw Czytaj cały tekst>>


Podręczniki na rok szkolny 2013/14

   Wszystkich uczniów i rodziców zapraszamy do zapoznania się listą podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2013/14 w zakładce uczniowie


 Dekret Biskupa Tarnowskiego ws. Kaplicy

DEKRET

   Przychylając się do pisemnej prośby Księdza Dyrektora Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze, z dnia 18 marca 2013 roku, niniejszym eryguję kaplicę pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych - bez możliwości przechowywania Najświętszego Sakramentu - mieszczącą się w Liceum Akademickim Korpusu Kadetów w Łysej Górze (por. kan. 1223 KPK).

   Po odpowiednim urządzeniu i poświęceniu tej kaplicy, w myśl kan. 1224 § 2 KPK, nie wolno jej użyć na inne cele bez specjalnego zezwolenia miejscowego Biskupa Diecezjalnego.

   Księdzu Dyrektorowi Liceum Akademickiego Koipusu Kadetów w Łysej Górze polecam troskę o kaplicę.

Z zachowaniem pozostałych przepisów prawa.

 


Patronat dla Kadetów

Podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży; propagowanie wiedzy politechnicznej i z zakresu wojskowości oraz przygotowania przyszłych kadr inżynieryjno-technicznych na potrzeby polskiej nauki, gospodarki i społeczeństwa to główne założenia porozumienia o współpracy, jakie 21 czerwca br. Wojskowa Akademia Techniczna zawarła z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze.

Podpisy pod listem intencyjnym...Czytaj cały tekst>>


 Uczniowie na poligonie

140 licealistów z klas mundurowych brało udział w grze taktycznej „Lider”. Uczniowie budowali obozowiska, konstruowali pułapki, transportowali rannych. Nie sprawdzamy umiejętności wojskowych. Liczy się praca w grupie i pomysłowość  mówi mjr Wojciech Czerechowski (dowódca zgrupowania) z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, która zorganizowała obóz i zawody.

Do Wrocławia przyjechali uczniowie z liceów współpracujących z uczelnią. Siedemnastolatkowie reprezentują klasy mundurowe z Torunia, Kruszwicy, Łysej Góry i Rakowic Wielkich... Czytaj cały tekst>>


Olimpiada z języka angielskiego

 W dniu  13-06-2013 roku   w Liceum Akademickim Korpusu Kadetów  w Łysej Górze odbyła się olimpiada z języka angielskiego.
I miejsce w kategorii klas I zdobyła -  Aleksandra Adamska
I miejsce w kategorii klas II  zdobyła – Agnieszka  Lepa
Gratulujemy !


Szkolny wolontariat

Mamy zaszczyt poinformować,że powołano przy Liceum Akademickim Korpusu Kadetów szkolny wolontariat.

 


Szkolny Klub Sportowy Kadet

W naszej szkole od sportu nie stronimy, dlatego też  przyjęliśmy oficjalną nazwę dla naszego Klubu Sportowego od niedawna nosi on nazwę "KADET" 


 Porozumienie ze Stowarzyszeniem Absolwentów Liceów Wojskowych

W dniu 15-06-2013 roku   Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Łysej Górze podpisało  porozumienie o współpracy  ze Stowarzyszeniem Absolwentów Liceów Wojskowych SALW-a z siedzibą  w miejscowości Biesiekierz , Stare Bielice .
Celem podpisanego dokumentu jest rozwój celów statutowych  oraz upowszechniających działalność stron będących przedmiotem podpisanego porozumienia .
Umowę podpisali przedstawiciele  stron : Prezes Stowarzyszenia SALW-a Grzegorz Leśniewski oraz ks. płk dr Marek Wesołowski


 Konkurs matematyczny

 

     Dnia 07 czerwca w naszej szkole przeprowadzony została szkolny konkurs matematyczny . W zmaganiu udział wzięli uczniowie klas I i II .
Konkurs składał się z 6 zadań otwartych i 10 zamkniętych i badał logikę  i zrozumienie matematyczne .


Laureatami konkursu zostali  :
KACPER KOPREK         kl. I
AGNIESZKA LEPA        kl. II
Zwycięzcom gratulujemy !


Patronat AON

        

 

 

 

W dniu 28 maja 2013 r. zostało podpisane porozumienie dotyczące objęcia przez Akademię Obrony Narodowej patronatem nad Liceum Akademickim Korpusu Kadetów w Łysej Górze.


Bractwo Świętokrzyskie

Przy Kadeckiej Akademii Dziecięcej zostajo powołane Bractwo Świętokrzyskie

Zapraszamy wszystkie dzieci od września do naszej  Kadeckiej Akademii Dziecięcej !


Prezentacja Musztry Paradnej

     W dniu 19 maja nasi kadeci zostali zaproszeni do Publiczneigo Gimnazjum w Jadownikach, gdzie na festynie rodzinnym zaprezentowali swoje umiejętnosci, prezentując wzorowo musztrę paradną. Podczas występu wśród widzów obeni byli również uczniowie i nauczyciele z WILEŃSKIEGO Progimnazjum na Litwie. Prezentacja naszych kadetów została nagrodzona gromkimi brawami.


Kadecka Akademia Dziecięca

Kochane Dzieci
Drodzy Przyjaciele
Przy Liceum Akademickim Korpusu Kadetów powstaje Kadecka Akademia Dziecięca.
Zajęcia odbywać się będą 1 raz w miesiącu w soboty od godziny 9:00 - 13:00.
Prowadzone w kategorii wiekowej 7 - 10 lat i 11 - 12 lat. Zajęcia będą prowadzić profesorowie jak i specjaliści w swoich zawodach.
Rozpoczęcie roku nastąpi 28.IX.2013 r. w Liceum Akademickim Korpusu Kadetów.

Zapisy należy dokonywać w sekretariacie LAKK w Łysej Górze od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:00 tel. kontaktowy 14 66 57 306    Czytaj więcej>>


I miejsce dla Kadetów z LAKK

W dniu 10 maja 2013 roku, zostaliśmy zaproszeni na uroczysty Zlot Kawalerów Orderu Virtuti Militari z okazji 219 rocznicy Bitwy pod Racławicami  organizowany przez Wojewódzki Sztab Wojskowy  w Krakowie  oraz Gminę w Racławicach.

Uroczystość miała miejsce u stóp pomnika poświęconego zwycięskiej bitwie Insurekcji Kościuszkowskiej w Racławicach .

W  tym samym dniu w ramach zlotu realizowane były zawody strzeleckie i konkurs wiedzy historycznej .

Drużynowo w konkursie  z wiedzy historycznej zdobyliśmy  I miejsce.

I miejsce na podjum   w kategorii indywidualnej  zdobył Damian Krawczyk

 Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom!

fotografie